Porceleyne Fles Pijnacker: Twee vaasjes vierkant hoog 11,5 cm
OverzichtTwee prachtige vaasjes van de Porceleyne Fles in het kostbare decor Pijnacker.
De vaasjes zijn 11,5 cm hoog.
Vaasje 1:
Nummer 243, jaarletters CU dat wil zeggen uit het jaar 1975. Geschilderd door AvK (onbekend).
Vaasje 2:
Nummer G48, jaarletters DL dat wil zeggen uit het jaar 1992. Geschilderd door APR (mw. A. Pronk werkzaam bij de Porceleyne Fles van 1962 tot 1971 en van 1980 tot 1996).
Zeer fraai uitgevoerd in het voor Pijnacker kenmerkende onder glazuur blauw en boven glazuur rood kleuren met 24 karaats bladgouden accenten dat het Japanse Imari porselein imiteerde.
Verkeert in perfecte staat.
Vraagprijs: € 27,50 / PER STUK
Pijnacker
Rood, blauw en goud versierd aardewerk, ook wel Pijnacker of RBG genoemd. Dit aardewerk is de Nederlandse interpretatie van het Japanse Imari porselein. Het werd al in de 17e eeuw gemaakt. Ronbd 1750 raakte het in vergetelheid. In 1902 pakte de Porceleyne Fles de productie weer op. Sinsdien staat het ook bekend onder de naam 'Pijnacker' omdat dit type aardewerk in 1876 op grond van een verkeerde interpretatie van oude signaturen werd toegeschreven aan Adriaan Pijnacker.
(tekst ontleend uit het boekje 'De Koninkijke Porceleyne Fles Royal Delft)
02387a/d
Verzendkosten en verzendrisico zijn voor de koper / ophalen is uiteraard mogelijk.
Prijs is in euro en inclusief BTW.
Shipping costs and risks are for the buyer / local pick up is possible.
Price is in euro and including VAT.